Promocje
Klapki Męskie Profilaktyczne Czarne ŻelBut 5411
Klapki Męskie Profilaktyczne Czarne ŻelBut 5411

68,00 zł

Cena regularna: 78,00 zł

Najniższa cena: 78,00 zł
Skarpety Męskie Świąteczne aura.via 9533
Skarpety Męskie Świąteczne aura.via 9533

9,00 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
Skarpety Męskie Świąteczne aura.via 9532
Skarpety Męskie Świąteczne aura.via 9532

9,00 zł

Cena regularna: 12,00 zł

Najniższa cena: 12,00 zł
Bambosze Wełna Miękkie Niskie 2195
Bambosze Wełna Miękkie Niskie 2195

39,00 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
Produkt dnia
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak odpowiednio dopasować rozmiar kapci?

Jak odpowiednio dopasować rozmiar kapci?

Zakupy w internecie mają z całą pewnością wiele zalet, a największą z nich jest wygoda. Brak konieczności wychodzenia z domu i odwiedzania niezliczonej liczby sklepów w poszukiwaniu tej jednej, odpowiedniej rzeczy jest doceniany przez coraz coraz więcej osób. Jednak jak to w życiu bywa, nie ma rozwiązań idealnych. Zakupy przez internet uniemożliwiają dokładne sprawdzenie przedmiotów, co wiąże się często z błędnym zamówieniem. Nie sposób jest przecież fizycznie je zobaczyć, dotknąć czy przymierzyć. Tak jest na przykład w przypadku zamawiania obuwia domowego. Jak więc uniknąć takich sytuacji i nigdy więcej nie wymienić towaru, ponieważ zamówiło się błędny rozmiar? Dzisiaj wszystko dokładnie wyjaśnimy.

Skąd biorą się nieporozumienia?

Aby pozbyć się problemu należy przede wszystkim zrozumieć skąd się on bierze. Oczywiste jest to, że największe niezgodności wynikają z braku możliwości przymierzenia obuwia zamawianego w internecie Znając jednak swój rozmiar można bez problemu dokonać zakupu, czyż nie? No właśnie nie do końca. Okazuje się bowiem, że rozmiar to nie koniecznie taka oczywista sprawa. Aktualnie obowiązująca polska norma ma nawet cztery długości do jednego rozmiaru obuwia. Sprawia to, że rozbieżności związane z odpowiednim wyborem obuwia są dość znaczne. Niestety konsekwencje z tytułu tego nieporozumienia mogą być jeszcze większe.

Jak dokonać pomiaru za pomocą kartki i długopisu?

Wcześniej wspomniane rozbieżności nie powinny jednak sprawiać większych problemów, jeśli na stronie internetowej producenta podane są dokładne wymiary. Niestety, również i w tym przypadku zdarzają się trudności i niedogodności. Bywa tak, że ludzie nie zaprzątają sobie głowy wykonywaniem odpowiednich pomiarów stopy, decydując się na zakup obuwia na “ślepo”. Często też nie każdy jest świadomy, jak powinno się odpowiednio mierzyć stopę. Nic więc dziwnego, że pojawiają się błędy. Jak więc dokonać odpowiedniego pomiaru? Powinno się zacząć od ułożenia stopy na kartce, a następnie obrysowania jej. Ważne jest, aby stopa była umieszczona pod kątem prostym. Kolejny krok to zmierzenie największej odległości od dużego palca do końca pięty. Potem wystarczy już tylko sprawdzić wynik w tabeli. Jest to łatwy sposób gwarantujący sukces w zakupie odpowiedniego rozmiaru online.

Jak dokonać pomiaru za pomocą wkładki?

Jeśli ktoś jednak nie ma ochoty bawić się w obrysowanie lub nie ma akurat przy sobie kartki i długopisu, to istnieje jeszcze jeden skuteczny sposób na dokładne sprawdzenie swojej rozmiarówki. Potrzebne będą tylko miara i aktualnie pasujące kapcie, najlepiej o podobnym fasonie. Jedyne co trzeba zrobić, to dokładnie zmierzyć wkładkę. Wydaje się to bardzo proste, skąd więc biorą się błędy? Przede wszystkim należy pamiętać, żeby mierzyć tylko i wyłącznie samą wkładkę. Oznacza to pominięcie lamówek czy wszystkich rantów wykończeniowych. Bardzo częstym błędem jest mierzenie kapci - a także innych rodzajów butów - od spodu. Nigdy nie powinno się tego robić. Dlaczego odmierzać powinno się tylko tą część, na której opiera się stopa? Jest to istotne, ponieważ przez pomiar całej długości kapci można otrzymać błędny wynik i zamówić za duży rozmiar.

Długość a szerokość

Podczas poruszania kwestii doboru odpowiedniego rozmiaru buta, należy również wspomnieć o bardzo często pomijanym aspekcie tęgości stopy. Kończyny nie różnią się przecież tylko długością, ale i szerokością. Dokonanie pomiaru tym przypadku jest zaskakująco łatwe. wystarczy zmierzyć obwód w dwóch miejscach: na kości haluksowej i w podbiciu. Wyniki należy oczywiście porównać w tabeli. Tu jednak trzeba zauważyć, że tęgość nie dzieli się na rozmiary, a klasy od E do H. Buty oznaczone literką E i F będa pasowały na stopy szczupłe, a G i H sprawdzą się dla tych bardziej szerokich. Na uwadze trzeba mieć też fakt, że im większy rozmiar, tym większa tęgość obuwia.

Technologia z pewnością pomaga w codziennym życiu, a zakupy robione online to wygodny sposób na szybkie pozyskanie potrzebnych przedmiotów bez konieczności wychodzenia z domu. Nawet dokonywanie zakupu idealnie dopasowanych kapci przy znajomości dokładnych wymiarów stopy nie stanowi już problemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl